Математичко такмичење „Мислиша“

На овогодишњем такмичењу „Мислиша“ ученици наше школе су постигли сјајне резултате.
Вељко Стојанић, ученик четвртог разреда, освојио је прву награду и пласирао се на Републичко финале.
Никола Продановић, ученик петог разреда, освојио је трећу награду.
Поред награђених имамо и велики број похваљених ученика:
Други разред: Немања Субашић;
Четврти разред: Анђелија Кијачић, Милан Радивојевић, Арсеније Перишић, Јован Радосављевић;
Пети разред: Јана Илић, Јована Остојић, Ђурђа Продановић;
Седми разред: Тамара Милошевић;
Осми разред: Нина Томић, Наја Митровић.

Окружно такмичење из биологије

У недељу је наша школа била домаћин Окружног такмичења из биологије. На такмичењу су учествовали ђаци из десет општина Златиборског округа.
Ове године учествовали су само ученици седмог и осмог разреда. Наша школа је имала седам представника, а то су: Милош Лазић, Јана Витезовић, Тамара Милошевић, Нина Томић, Анђела Машић и Андрија Радовић.
И ове године наши ученици су забележили значајне резултате, а Милош Лазић, ученик седмог разреда, пласирао се на Републичко такмичење.
Захваљујемо се свима који су помогли у реализацији овог такмичења! Честитамо свим ученицима и њиховим наставницима на оствареним резултатима!

Смотра рецитатора Златиборског округа

У великој сали Народне библиотеке „Сретен Марић“ одржана је 40. Окружна смотра рецитатора.
Наша ученица Наја Митровић освојила је друго место.
Овом приликом честитамо свим ученицима и њиховим наставницима на успешним наступима.

Успех наших ученика

У ОШ „Стеван Чоловић“ у Ариљу одржано је Окружно такмичење из географије на којем је учествовало четири ученика наше школе. Резултати су следећи:
7. разред: Петар Јаковљевић - друго место, Борис Пантић - треће место;
8. разред: Марко Нешковић - друго место, Катарина Гаговић - треће место.

Потврда најбољима

Наша ученица осмог разреда, Анђела Машић, након освојеног првог места на Окружном такмичењу из математике, успела је да се пласира и на Републичко такмичење.

Директор наше школе уручио је дипломе ученицама Јани Николић, Нини Томић, Катарини Гаговић и Миони Ракочевић, које су се пласирале на Републичко такмичење из „Књижевне олимпијаде“, као и ученику Огњену Матићу за освојено треће место на Окружном такмичењу из физике.

„Шареница“

Наши ученици били су гости емисије „Шареница“ која се приказује на каналу РТС-а.
Овом приликом се захваљујемо Туристичкој организацији Косјерић и директорки Снежани Јоксимовић на указаном поверењу.

Окружно такмичење из српског језика

У ОШ „Нада Матић“ у Ужицу одржано је Окружно такмичење из српског језика. Резултати су следећи:
5. разред: Јана Илић - прво место;
6. разред: Огњен Матић - треће место.

Пројекат „Активирај се“

У пројекту Активирај се, који су реализовали ученици четвртог разреда електротехничког смера Техничке школе Косјерић са професорком грађанског васпитања, учествовали су ученици и ОШ „Мито Игумановић“ од првог до четвртог разреда. Реализоване су различите игре са циљем развоја спортског духа и моторичких вештина. Циљ пројекта је био да се деца усмере на спортске активности и здрав живот, насупрот провођењу времена уз савремене технологије.

Дан фабрике „Титан Цементара Косјерић“

Учешће наставника ОШ „Мито Игумановић“ у спортским играма у одбојци, шаху и пикаду поводом прославе Дана фабрике Титан Цементарa Косјерић.
Наставник Томислав Гајић освојио је треће место у шаху.

„Књижевна олимпијада“

У суботу у ОШ „Стари град“ одржано је Окружно такмичење „Књижевна олимпијада“.
Ученице наше школе су биле веома успешне и резултати су следећи:
7. разред: Миона Ракочевић - друго место;
8. разред: Јана Николић - прво место, Нина Томић и Катарина Гаговић - друго место.
Све четири ученице су се пласирале на Републичко такмичење које се одржава 11. маја у Сремским Карловцима.

Смотра рецитатора „Песниче народа мог“

Општинска смотра рецитатора одржана је у великој сали Народне библиотеке „Сретен Марић“.
Учествовало је 20 ученика наше школе, 10 у млађем, 10 у средњем узрасту. Резултати су следећи:
Млађи узраст:
1. место: Петар Радосављевић 31
2. место: Вања Радовић 42
3. место: Михаило Марковић 42

Средњи узраст:
1. место: Лена Ђокић 83
2. место: Наја Митровић 83
На Окружну смотру рецитатора пласирају се ученици који су освојили прво и друго место.

Гимфест - Фестивал науке и уметности

У Гимназији „Свети Сава“ у Пожеги одржан је Фестивал науке и уметности, познатији као Гимфест. Наши ученици су присуствовали овој манифестацији, неки као посетиоци, а неки као помоћници средњошколаца. Фестивал је био изузетно садржајан, а нама је посебна част што су наши садашњи и наши бивши ученици заједно учествовали.
У априлу нас очекује Фестивал науке у Косјерићу и позивамо вас да нас својим присуством подржите.

Национални дан књиге

У холу школе обележен је Национални дан књиге. Ученици су имали прилике да погледају и прелистају најновија издања књига које могу позајмити из школске библиотеке. Заинтересованост ученика нам показује да су књиге поново у моди.

Дигитални час - „Мали принц“

Наше колеге, Сена и Филип Вукотић, били су предавачи на овогодишњем Зимском републичком семинару на Филолошком факултету у Београду који сваке године окупља наставнике и професоре српског језика и књижевности из Србије, Републике Српске, Хрватске и Црне Горе, са темом дигиталне обраде наставне јединице „Мали Принц“. На овај начин успешно су представили свој рад, као и нашу школу.

Савиндан

Светосавске дане ученици и наставници у ОШ „Мито Игумановић“ Косјерић обележили су низом активности.
Школска слава Свети Сава традиционално је обележена у матичној школи и издвојеним одељењима.
У Косјерићу, домаћини, наставници Гордана Марковић и Горан Лекић са протојерејом Радомиром Трипковићем, изломили су славски колач уз присуство гостију, Ученичког парламента, хора и запослених.